skip to Main Content

ISO 45001:2018 – İş sağlığı ve güvenliği Yönetim Sistemi Yayınlandı…

Her geçen gün işle ilgili kazalar veya hastalıklardan ötürü 7 600’den fazla kişi ölüyor – bu her yıl 2.78 milyondan fazla kişi demektir.

İş kazaları ve hastalıklarının yükü hem işverenler hem de daha geniş ekonomi için önemlidir, bu da erken emeklilik nedeniyle kayıplara, personel yetersizliğine ve yükselen sigorta primine neden olur.

Sorunun üstesinden gelmek için ISO, yeni bir standart, ISO 45001,  İş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemleri’ni geliştiriyor – Kuruluşların çalışanların güvenliğini artırmak, işyeri risklerini azaltmak ve daha iyi ve daha güvenli çalışma koşulları yaratmak için bir çerçeve sağlayarak bu yükü azaltmalarına yardımcı olacak gereklilikler

Standart şu anda mesleki sağlık ve güvenlik uzmanlarından oluşan bir komite tarafından geliştirilmekte ve ISO 14001 ve ISO 9001 gibi diğer jenerik yönetim sistemi yaklaşımlarını takip edecektir. Bu alanda OHSAS 18001, Uluslararası Çalışma Örgütü’nün ILO-OSH Kuralları , çeşitli ulusal standartlar ve ILO’nun uluslararası çalışma standartları ve sözleşmeleri.

Kaynak: www.iso.org

TQA ULUSLARARASI BELGELENDİRME TEKNİK KONTROL EĞİTİM İÇ VE DIŞ TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ; Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına Göre 2011 Yılında Konya Merkezli Ilk Ve Tek özel Belgelendirme Kurumu Olarak Kurulmuş Olup TC Mevzuatına Göre Faaliyet Göstermekte Ve Bu Konuda IAS – International Accredition Services Tarafından Akreditasyonu Bulunan Bir Eğitim Ve Belgelendirme Kuruluşudur.
Back To Top