skip to Main Content

TQA’nın sunduğu tüm hizmetlerden ilgili olan tüm kişi/kurum/kuruluşlar yararlanabilir.

TQA yönetimi, belgelendirme ve muayene faaliyetlerinin yapılmasında tarafsızlığın önemini tüm denetimi ekibine ve ofis çalışanlarına açıklamış ve anlaşılmasını sağlamıştır.

TQA üst yönetimi, belgelendirme kararını etkileyecek, olumlu veya olumsuz yönlendirme ve etkilendirmeler yapmaz.

Belgelendirme ve muayene hizmetleri talebinde bulunan kuruluşların TQA’ ya ücret ödemesi, belgelendirmeye hak kazandıkları demek değildir.

TQA yönetim sistem, tehlike analizleri, ve muayene faaliyetleri danışmanlığı sunmayacak ve/veya sağlamayacaktır.

TQA’in belgelendirdiği ve muayene hizmeti sunduğu tüm kuruluşlara ait her tür bilgi, belge ve doküman gizli kalacak ve her tür bilgi, belge ve dokümanın güvenliği sağlanacaktır.

Danışmanlık yapan dış denetçilerimizin TQA’nın tarafsızlığına, bağımsızlığına olumsuz etki etmesine şirket içi uygulamalar ile izin verilmeyecektir.

Belgelendirme faaliyetlerini, yönetim sistemleri danismanligi firmalarinin faaliyetleri ile baglantili olarak sunmaz ve pazarlamaz.

Tüm personel ve yönetim birimlerinde görev yapanlar, son iki yil içinde sistem danismanligi yaptigi bir kurulusun belgelendirme sürecinde yer alamaz.

TQA çalisanlari, komiteleri, tetkikçileri ve teknik uzmanlari tarafsizlik ve gizlilik prensiplerini tam ve eksiksiz uygular. Bu, imzaladiklari sözlesme ile teminat altina alinmistir.

Belgelendirme karari, denetimde görev yapan kisiler disindaki kisilerce verilir.

TQA, tarafsizligin kosullarinin yerine gelmedigi durumlarda belgelendirme yapmaz.

Yönetim sistemimiz, finansal yönetimimiz, politikamiz, çalisma prensiplerimiz ile tüm bunlari ödün vermeksizin uygulayacagimizi beyan ve taahhüt ederiz.

Back To Top